Postępuj według tego równania na poduszce

Aby zaakcentować swoją kanapę, umieść dwie 20-calowe kwadratowe poduszki w narożnikach w pasującym do nich śmiałym wzorze. Nakładaj je na siebie dwoma 16-calowymi poduszkami w jednolitym, skoordynowanym kolorze. Dodaj jedną poduszkę lędźwiową z subtelnym wzorem (jak pinstripe), aby uzyskać zrównoważony wzór.

Zawiesić dzieło sztuki na odpowiedniej wysokości

Większość ludzi wieszają prace zbyt wysoko. Umieść kawałek tak, aby jego dno było tylko trzy do ośmiu cali nad meblami - niższy dla dużych kawałków i nieco wyższy dla małych. Gdy między meblami a obrazem jest zbyt dużo miejsca, oko spoczywa na pustej, pustej ścianie między tymi dwoma kawałkami.

Przestawienie półek z książkami

Zorganizuj 60 procent książek w pionie i 40 procent w poziomie na półkach. Tworzy to równowagę, a jednocześnie spontaniczność (i pokazuje tył półki, jeśli jest wyłożony dekoracyjną tkaniną). Układaj książki poziomo niżej niż pionowo: Jeśli pionowe książki są wysokie na 12 cali, umieść trzy do czterech książek poziomo na wysokości do czterech cali. Dodaj zielone rośliny, aby zmiękczyć półkę, ale unikaj kwiatów, które mogą wyglądać na zagracone i rozpraszające.

Stwórz przestrzeń z odpowiednim ustawieniem lustra

Lustro, lustro, na ścianie: Jaka jest najlepsza lokalizacja tych wszystkich? Wyśrodkowane na wysokości około 57 cali, mówią eksperci. Dla większości ludzi jest to łatwy, bezwysiłkowy poziom oczu. Aby stworzyć iluzję większej przestrzeni, należy zamontować lustro naprzeciwko okna, aby odbijać światło.

Umieść dywanik na podstawie jego rozmiaru

Rozmiar dywanu - powiedzmy, bo pod stołem do kawy - będzie dyktować, jak układać meble wokół niego. W przypadku dywanika na osiem na dziesięć stóp, ułóż sofę i wszelkie krzesła tak, aby przednie nogi każdego z nich były gdzieś na dywanie, a tylne nie. W przypadku dywanika na pięć na osiem stóp, trzymaj sofę całkowicie z dala, ale nadal umieszczaj na niej przednie nogi krzeseł. W dużym pokoju rodzinnym, użyj dwóch dywaników, aby stworzyć dwie oddzielne strefy mieszkalne.

Zmierzyć stoły jadalne przed zakupem

Na rynku za nowy? Upewnij się, że jest szerszy niż 36 cali. Pozwala to na zjedzenie posiłku nawet wtedy, gdy środek stołu jest wypełniony naczyniami i sztućcami. Ciasno na przestrzeni? Rozważ okrągły stół. Dobrze mieści się w małym narożniku i bez krawędzi oferuje więcej miejsca do jedzenia.

Sprawdź również : Poddasze - aranżacje >>

Postępuj zgodnie z tym schematem kolorystycznym

Wybierając paletę kolorów, przypisz 60 procentom pomieszczenia kolor dominujący, 30 procentom kolor drugorzędny, a 10 procentom kolor akcentujący. W klasycznej aranżacji pokoju może to oznaczać wyznaczenie ścian w dominującym kolorze, tapicerkę w kolorze wtórnym oraz kwiatowy układ lub poduszki w kolorze akcentującym. Jeśli masz ładny widok na zewnątrz, obramować go, malując wnętrze okna na ciemny kolor.

Chcesz nowy stolik do kawy? Sprawdź te wymiary

Ponieważ dzisiejsze siedzenia na kanapie mają zazwyczaj około 20 cali wysokości, co ułatwia siedzenie i stanie, idealny stolik do kawy ma od 15 do 20 cali wysokości. Umieść go 18 cali od kanapy; jest to średnia odległość od biodra człowieka do rzepki (ludzie zazwyczaj siedzą na kanapach w salonach). W luźnym, rodzinnym pokoju 18 cali daje przestrzeń do wypoczynku i wygodnego chodzenia po meblach. Wybierz stolik kawowy, który jest o dwie trzecie szerszy od sofy.