Grant K. Gibson projektuje domy od ponad 15 lat. Pochodzący z Los Angeles 39-letni projektant, który obecnie mieszka w San Francisco, jest dumny z tworzenia przestrzeni mieszkalnych, które przemawiają do osobowości, preferencji i doświadczeń swoich klientów. Teraz wydaje swoją pierwszą książkę, Dom kuratoraktóra wprowadza czytelników w jego proces projektowania i uczy ich, jak tworzyć ponadczasowe i kuratorskie wnętrze, które będzie spełniać ich gusta estetyczne na długie lata. "Nie chodzi tylko o praktyczne wskazówki - jak eksponować przedmioty z podróży, czego szukać przy zakupie mebli i jakie farby najlepiej sprawdzają się w danym pomieszczeniu - ale także jak myśleć jak projektant wnętrz" - pisze Gibson we wstępie do książki.

Poniżej Gibson dzieli się kilkoma radami na temat tego, od czego należy zacząć, zajmując się projektami wzorniczymi. Niezależnie od tego, czy urządzasz nowy dom, modernizujesz swoją kuchnię, czy po prostu pragniesz inspiracji, aby odświeżyć swój wynajem, oto jego sześć najlepszych wskazówek, które pomogą Ci "udoskonalić swój wystrój".

1. Określ swój styl

Jak chcesz się czuć w przestrzeni? Oto sztuczka, która pomoże Ci udoskonalić swój styl: spójrz na swoją szafę. Czy wolisz elementy szyte na miarę, czy wolisz luźniejsze i wygodniejsze przedmioty? Czy zależy Ci na pewnych kolorach lub wzorach? Innym sposobem na określenie swojego stylu jest myślenie o słowach kluczowych, które określają, jak chcesz, aby przestrzeń była odczuwalna. Tradycyjny, formalny, elegancki? Zabawne, humorystyczne, zapraszające? Monochromatyczny, opływowy, nowoczesny?

Zwróć uwagę na inspiracje projektowe w każdym aspekcie życia. Często używam ich jako punktu wyjścia do dyskusji z klientami, kiedy jestem zatrudniony, aby pomóc im zaprojektować wnętrza ich domów. Przypomnij sobie hotel, w którym się zatrzymałeś lub restaurację, w której jadłeś, która szczególnie przypadła ci do gustu. Być może było to minimalne wnętrze z Twojej podróży do Japonii lub klubowy bar w Nowym Jorku wyposażony w zużyte skórzane fotele.

2. Odkryć to, czego nie lubisz

O wiele łatwiej jest ludziom wyrazić to, co im się nie podoba. Umieszczając niechęci w równaniu, możemy wyeliminować niektóre rzeczy i zawęzić inne. Na przykład, odważna wielkoformatowa odbitka może przypominać coś w dzieciństwie, czego nie chce się widzieć we własnej przestrzeni. Albo fotel obrotowy może przywołać wspomnienia o tym, że wysłano nas na przerwę na wyrywanie włosów siostrze. Podobnie, pewien kolor może przywoływać uczucie minionego trendu w projektowaniu, którego nie masz ochoty powtarzać. Te wspomnienia i reakcje są bardzo osobiste i indywidualne, ale również określają nasze gusta.

Dowiedz się także w jaki sposób poprawnie i bezpiecznie położyć płytki na płytkach? Więcej na portalu naszearanzacje.pl >>

3. Zbuduj wokół swojej przestrzeni

Planowanie przestrzeni, które wpływa na skalę, jest niezbędne. Ludzie często używają mebli, które są za duże lub za małe na przestrzeń. Lubię zrzucać winę na pewną firmę zajmującą się handlem detalicznym za wyposażenie dużych powierzchni, które dziś wypełnia wnętrza. Należy budować wokół mebli, na które faktycznie jest miejsce. Zastanów się nad równowagą przestrzeni. W przypadku większych pomieszczeń zastanów się nad stworzeniem stref dla różnych działań: miejsca do siedzenia, które sprzyjają rozmowom; innego miejsca do oglądania telewizji; miejsca do pracy z biurkiem lub stołem do projektów lub gier. Mimo że uwielbiam symetrię, możesz czuć się zbyt wymyślony, gdy wszystko jest symetryczne. Pomyśl o wizualnej wadze i rozmieszczeniu, aby zrównoważyć przestrzeń. Proporcja i waga są kluczem do każdego projektu.

4. Spróbuj swojej farby

Wybór farby jest jedną z najważniejszych i najbardziej opłacalnych decyzji, jakie można podjąć. Właściwy wybór farby harmonijnie łączy przestrzenie. Rozważaj dom jako całość. Ryzykujesz, że jeśli pomalujesz jedno pomieszczenie na raz, będziesz tworzyć pokoje rozłączone. Weź pod uwagę, jak kolory wpływają na nasz nastrój. Niektóre kolory sprawiają, że ludzie czują się szczęśliwi, spokojni, a nawet wzburzeni. Znam się z tego, że maluję drzwi wewnętrzne odważną czerń dla kontrastu z wyraźnymi białymi ścianami.