Neil Mohr wie coś lub dwa o internecie rzeczy i nie ufa mu, ani trochę.

Rzecz w tym, że Luddites miał rację. Domy młyńskie oferowały znacznie gorsze warunki dla pracowników przenoszących się ze wsi, osłabiając płace, miasta pomagały w rozprzestrzenianiu się chorób, a zwiększona gęstość zaludnienia zwiększała przestępczość.

Powiedziawszy to... nie można zaprzeczyć, jak radykalny był postęp technologiczny, bardziej sposób w jaki został wdrożony spowodował chroniczne problemy społeczne. Ale hej, złe warunki sanitarne i wysoka przestępczość doprowadziły do powstania policji, a wiktoriański porządkuje ścieki, zbiorniki, świeżą wodę, transport, infrastrukturę, od której najwyraźniej jesteśmy dziś nadal zależni.

Jaki jest tu morał mądrego domu? To nie jest tak, że wszyscy zaczniemy się zarażać zjadliwymi chorobami, ale może następną najgorszą rzeczą jest to, że twoje urządzenia łapią cyfrowe paskudztwo XXI wieku. To może się zdarzyć i zdarza.

Tak więc, nigdy nie chcę kupować termostatu do gniazd...

Nie jestem pewien, czy podoba mi się pomysł, że zewnętrzna firma może szpiegować moje wymagania w zakresie ogrzewania, sprzedawać reklamy w oparciu o moje wykorzystanie, a nawet być zobowiązana do kontrolowania mojego kotła.

Ale jeśli chodzi o łatwość dostępu? Mój nowy dom miał bojler z głupim 24-godzinnym analogowym zegarem i podstawowym termostatem włączającym/wyłączającym; pracuję w nieregularnych godzinach, dużo dojeżdżam do pracy, mam dzieci w weekend, to skomplikowane, masz pomysł. Więc wszystko, co oferowało bardziej elastyczne sterowanie, było mile widziane.

Łatwość instalacji i łatwość obsługi Gniazdo wyprzedza standardowe "głupie" cyfrowe termostaty, ale bycie wspieranym przez Google i posiadanie szerokiego wsparcia branżowego było ważniejsze.

Myślę, że patrząc na inteligentne urządzenia domowe rozważasz kilka ważnych punktów:

  • Co się dzieje, gdy nie ma połączenia z Internetem? Nie chcesz, aby Twoje urządzenia po prostu zginęły, jeśli wyłączy się łącze bezprzewodowe lub szerokopasmowe. Gniazdo oferuje podstawowe funkcje, w tym funkcje nauki i podgrzewania, nawet bez tych funkcji.
  • Co się stanie, jeśli firma pomocnicza umrze? W przypadku Nest, jest on teraz własnością Google, więc wszystko jest dobrze, prawda? Cóż, Google zabił Nest Resolv hub w 2016 roku i ma ogólne osiągnięcia w zabijaniu projektów. Więc możesz im zaufać?

Szybkie skoki prędkości w inteligentnych domach

Nawet z Google'em możesz mieć mądry domowy speed bump. Po tym, jak Google zakupił Nest, to zabiło Nest Revolv smart hub (a więc nie oryginalny produkt Google), który przyszedł z dożywotnią subskrypcją.

Niedawno Google zabił program "Works with Nest", który teraz blokuje innym systemom domowym dostęp do pewnych danych z urządzeń Nest, do których dostęp umożliwiłeś im. Jest to część procesu wchłaniania Nest do Google i ograniczania dostępu do danych użytkowników, co - jak powiedziałby Google - wzmacnia Twoją prywatność i bezpieczeństwo. To po prostu może zabić część istniejącego systemu smart-home.

Gdzie to cię zostawia?

Powinno zostawić cię w tyle, że będziesz ostrożny. Widzisz to wyglądające na sci-fi światło sterowane przez WiFi z jakiegoś chińskiego stroju, o którym nigdy nie słyszałeś, może na razie zechcesz je pominąć.

Jako zwolennik open source, to co działa w świecie oprogramowania, odnosi się również do świata inteligentnych domów i to są otwarte standardy. Tak jak Bluetooth i WiFi umożliwia urządzeniom dowolnego producenta rozmowę, a nawet kontrolę nad każdym innym kompatybilnym urządzeniem, tak samo urządzenia inteligentnego domu powinny.

I są pewne standardy, Zigbee jest jednym solidnym przykładem. Podobnie jak WiFi i Bluetooth, jest to międzynarodowy standard IEEE, IEEE802.15.4 dla tych miłośników, erm, elektryków i elektroników. Philips Hue, IKEA, Amazon Echo i honeywell wspierają go i umożliwiają urządzeniom wzajemne odkrywanie i kontrolowanie się w domu. Dzięki temu światła IKEA i Philips będą działać i być sterowane przez siebie nawzajem, ale to raczej wyjątek niż reguła.

Więc tutaj jestem z moim Gniazdo i mój Smart Home lęk, że pewnego dnia moja zdolność do zdalnego włączenia ogrzewania podczas poruszania się przez wiele, wiele tuneli Brunel uważał, że tak niezbędne między Bath i Bristol, może być zabrany w każdej chwili i będę musiał wrócić do chłodnego salonu. Co to jest, lata 80.?