Realonda SA jest hiszpańską firmą, działającą na rynku od roku 1952. Od tego czasu zajmuje się ona produkcją płytek ceramicznych, jeśli jednak chcielibyśmy być naprawdę precyzyjni, musielibyśmy wspomnieć o jeszcze jednym fakcie wiążącym się z jej historią. O początkach działalności fabryki równie dobrze można byłoby mówić w odniesieniu do okresu międzywojennego, choć wówczas nosiła ona inną nazwę.

Jako El Tercio funkcjonowała od roku 1920 aż do wybuchu wojny domowej w roku 1936. Dlaczego warto? Dziś Realonda to przedsiębiorstwo, które nie tylko działa prężnie, ale również nieustannie dynamicznie się rozwija. Warty podkreślenia jest przy tym jego rodzinny charakter, co wyróżnia tę firmę na tle innych hiszpańskich fabryk, które współcześnie opierają się przede wszystkim na modelu korporacyjnym.

Ceramicy z Realondy sami nie ukrywają zresztą, że rodzinny charakter firmy to atut, którego nie da się zakwestionować. To właśnie dzięki niemu można zagwarantować klientom rzeczywistą autentyczność zwłaszcza w odniesieniu do designu oferowanych rozwiązań. Tu nie ma potrzeby kopiowania tego, co wymyślili inni. W zamian ceramicy mogą liczyć na przestrzeń do tworzenia stylu, który będzie prawdziwie oryginalny. Taki styl może ich zdefiniować tak bardzo, że wiele osób jest w stanie bezbłędnie wskazać produkty z Realondy na tle wielu innych płytek. Odwaga, kreatywność oraz błyskotliwość osób, które współpracują z firmą znajduje przełożenie na niepowtarzalny wygląd kolejnych kolekcji, które trafiają do sprzedaży.

Jeśli więc zechcemy przeanalizować firmowy katalog, który jest nie tylko bogaty, ale i mocno rozbudowany i oryginalny, szybko dostrzeżemy, że można tu liczyć na ciekawe eksperymenty. Dotyczą one zarówno kolorystyki płytek, jak i ich kształtów, częste są jednak również zabawy z wzorami, które są dostępne w sprzedaży. Jeśli więc zechcemy sięgnąć po płytki Realonda, możemy mieć pewność, że będzie to wybór mający określone konsekwencje. Niezwykle rzadko można się tu natknąć na coś, co jest proponowane także przez innych producentów, Znacznie częściej będziemy mieli do czynienia z płytkami, które zindywidualizują przestrzeń zajmowaną przez nas.

Realonda w Polsce

W Polsce płytki hiszpańskie wcale nie są nowością, bo pierwszy kontakt z nimi mieliśmy we wczesnych latach dziewięćdziesiątych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że produkty Realondy zaczęto sprowadzać stosunkowo niedawno. Bardzo duży wpływ na taki stan rzeczy mają trendy, które zmieniają się w ostatnich latach. Coraz więcej osób dostrzega, że klasyczna dla polskich sklepów oferta płytek ściennych i podłogowych jest sprawdzona, nie ma w niej jednak nic, co nie byłoby przeciętne. Dzięki temu, jako odbiorcy zaczynamy otwierać się na nowe rozwiązania. Rynek jest gotowy na przyjęcie tego, co jest wyraziste i niepowtarzalne, a takie są wzorzyste i patchworkowe płytki, które oferuje Realonda. Kolekcje w iberyjskim stylu charakteryzuje wyjątkowość i trudno jest pomylić je z jakimikolwiek innymi płytkami. Nie bez znaczenia jest i to, że zbierają one bardzo dobre opinie.

Szukasz płytek marki Realonda? Sprawdź szeroką ofertę kolekcji na https://modnalazienka.pl/category/plytki-60?manufacturer=83 >>