Magazyn zabawek to najlepszy przyjaciel bawialni.

Pokój zabaw dla dzieci to niewątpliwie miejsce, w którym królują zabawki. Wierzcie lub nie, są sposoby, aby je powstrzymać.

Pudełko z zabawkami to obowiązkowe wyposażenie każdego pokoju zabaw, ponieważ może pomieścić wiele i większość z nich może się zamknąć, trzymając zabawki i gry poza zasięgiem wzroku.

Korzystaj z wielu otwartych schowków na zabawki, ponieważ znacznie ułatwia to najmłodszym pomoc w czasie sprzątania. Ponadto, jeśli dzieci będą mogły zobaczyć swoje zabawki, będą się nimi bawić.

Regał lub półka ścienna to świetny sposób na przechowywanie większych zabawek, takich jak lalki i puzzle, zorganizowanych bez konieczności zajmowania dużej powierzchni podłogi.

Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem w sypialni.

Powiedz potworowi pod łóżkiem, żeby się przesunął, bo potrzebujesz tego miejsca do przechowywania zabawek swojego dziecka. Niezależnie od tego, czy przechowujesz zestawy kolejowe, domki dla lalek, maty do zabawy, koce dla dzieci, czy nawet niektóre z Twoich własnych rzeczy, oto pomysły na przechowywanie zabawek, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem Twojego malucha.

Płaskie kosze na kółkach doskonale nadają się do przechowywania zabawek pod łóżkiem, ponieważ można je łatwo wyciągać i wyciągać od spodu łóżeczka lub łóżka.

Niektóre łóżka dziecięce mają nawet wbudowane szuflady i otwarte schowki. Jest to świetny sposób, aby umieścić meble do sypialni dziecka do podwójnej służby.

Organizacja szafy to coś więcej niż tylko ubrania.

Szafy mają te niesławę, ponieważ są drogowskazem bałaganu.

Zmaksymalizuj przestrzeń w szafie z wiszącym organizatorem, który pozwoli ci przechować zabawki i wypchane zwierzęta pionowo podczas gdy pozwoli ci utrzymywać twój podłogową przestrzeń pustą.

Zamontować drugi pręt w szafie kilka stóp poniżej górnego pręta. Niewielkie rozmiary dziecięcych ubrań oznaczają, że możesz zmieścić ten dodatkowy rząd w szafie.

Co najlepsze, szafy mają ten niesamowity wynalazek zwany drzwiami. Trzyma on cały bałagan całkowicie poza zasięgiem wzroku, więc jest idealnym miejscem do przechowywania większych zabawek, takich jak domki dla dzieci, sztalugi i inne przedmioty.

Zaopatrz się w kosze.

Wiele z naszych pojemników idealnie pasuje do naszych regałów z książkami, dzięki czemu stanowią doskonały zespół do zwalczania bałaganu i organizowania zestawów klocków, pociągów i lalek.

Kodowanie kolorystyczne pojemników może ułatwić maluchom sprzątanie, a nawet zamienić je w grę (np. klocki są zielone, samochody czerwone itd...).

Kosze do przechowywania są szczególnie przydatne, jeśli przechowują przedmioty, które mogą podróżować z pokoju do pokoju. 

Regały nie są tylko na książki.

Jak większość mebli dziecięcych, regały nie lubią być wciągane w jedno zadanie. Więc zamiast rezerwować swoje półki tylko na książki, postaw je do pracy przy przechowywaniu zabawek.

Koszyki to świetny sposób na trzymanie kursów i końcówek, i mogą wyglądać całkiem ładnie schowane na regale.

Regały na książki to także świetny sposób na maksymalne wykorzystanie małej powierzchni. Ponieważ masz wiele półek ułożonych pionowo, możesz zaoszczędzić miejsce na ważniejsze rzeczy, takie jak zabawki.

Żywotność regału książkowego sprawia, że od razu staje się on wartościową inwestycją. Może on rozpocząć swoją karierę jako mebel dziecięcy, następnie przejść do sypialni dziecka, a nawet skończyć w salonie lub pokoju zabaw.

Nie pozwól, by bałagan w twoim domu cię zastraszył. Istnieje wiele pomysłów na przechowywanie zabawek dla dzieci, które pomogą Ci utrzymać wszystko pod kontrolą w pokoju zabaw, przedszkolu, sypialni i innych miejscach. Tylko nie pytaj nas o to, kiedy przyjdzie czas na sprzątanie.

Więcej o pomysłach na aranżacje pokoju dziecięcego znajdziesz na http://ardomeble.pl/pokoj-dziecka-aranzacje-pomysly-inspiracje/szafki-na-zabawki-pomysly/emi_zjgv >>