AKTUALIZACJA: RHS zdecydowało o odwołaniu tegorocznej wystawy Chelsea Flower Show 2020 z powodu rozprzestrzeniania się Coronavirusa.

W oświadczeniu RHS powiedział: "W związku z aktualizacją rządową w dniu 16 marca 2020 r. i bieżącą sytuacją z COVID-19, wszystkie pokazy RHS, imprezy ogrodowe i wizyty w szkołach zostaną odwołane ze skutkiem natychmiastowym do 30 czerwca 2020 r.".

Wywarły one wpływ na wystawy: RHS Chelsea Flower Show (19-23 maja), RHS London Spring Launch and Orchid Show (7-8 kwietnia), RHS Botanical Art and Photography Show (17-18 kwietnia), RHS Flower Show Cardiff (17-19 kwietnia), RHS Malvern Spring Festival, RHS Chatsworth Flower Show (11-14 czerwca), RHS Garden Harlow Carr Flower Show (26-28 czerwca - choć może być przeniesiona do lipca).

Skontaktujemy się z posiadaczami biletów i będziemy mieli możliwość pełnego zwrotu pieniędzy w ciągu 21 dni.

Chelsea Flower Show i inne pokazy RHS nie zostaną przesunięte w tym roku. Organizatorzy wyjaśnili: "Jednym z wielu powodów, dla których nie możemy przełożyć żadnej z tych dużych imprez na później w roku jest to, że większość z tysięcy roślin uprawianych na te pokazy są wybierane, ponieważ są one w najlepszym stanie na wiosnę".

RHS Chelsea Flower Show jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu ogrodniczym i prezentuje najlepsze talenty ogrodnicze.

Pomyślcie o tym jak o Glastonbury ogrodnictwa z szybko sprzedającymi się biletami.

Bilety na tegoroczną imprezę są już w sprzedaży, więc oto co trzeba wiedzieć o uczestnictwie w pokazie w 2020 roku.

Kiedy jest Chelsea Flower Show 2020?

RHS Chelsea Flower Show trwa od wtorku 19 maja 2020 do soboty 23 maja 2020.

We wtorek i środę pokaz jest otwarty tylko dla członków RHS i otwarty dla członków i nie-członków w czwartek, piątek i sobotę.

Godziny otwarcia

Pokaz jest otwarty od 8:00 do 20:00 od wtorku do piątku i jest otwarty od 8:00 do 17:30 w sobotę.

W piątek 22 maja odbywa się Chelsea Late. Umożliwia to gościom, którzy zakupili bilet na Chelsea Flower Show Late dostęp do wystawy od 17.30. Po zamknięciu pokazu będą mogli zostać o 20:00, gdzie odbędzie się muzyka, warsztaty i pokazy.

Gdzie to jest?

The Chelsea Flower Show odbywa się na terenie Royal Hospital Chelsea. Najbliższe przystanki metra to Sloane Square, który znajduje się około 10 minut spacerem od placu pokazowego.

Ile to kosztuje?

Ceny biletów wahają się od 31,75 zł do 92,75 zł i różnią się w zależności od członkostwa.

Jak mogę dostać bilety?

Bilety są w sprzedaży teraz i są dostępne do zakupu za pośrednictwem strony internetowej RHS.

Co mogę tam zobaczyć?

Pokaz podzielony jest na sekcje, w tym Show Gardens, Artisan Gardens, które prezentują skromne ogrody przy użyciu specjalnych materiałów oraz Urban Gardens, kategorię, która skupia się na mniejszych przestrzeniach.

The Show Gardens

Zeszłorocznym zwycięzcą najlepszego ogrodu pokazowego był The M&G garden, zaprojektowany przez Andy'ego Sturgeona.

Ogród 2020 dla M&G zostanie zaprojektowany przez Hugo Bugga i Charlotte Harris i będzie to komunalny ogród mieszkalny skupiający się na wyzwaniach związanych z tworzeniem terenów zielonych w środku rozwijających się miast.

Z uwagi na to, że zrównoważony rozwój jest kluczowym zagadnieniem podczas przyszłorocznej wystawy kwiatów, w ogrodzie M&G znajdą się materiały i rośliny, które mogą przetrwać trudności klimatyczne.

Do ogrodu M&G na głównej paradzie po raz pierwszy dołączą projektanci Peter Chmiel i Chin Yung Chen, którzy stworzą Guangzhou China: Ogród Guangzhou.

Para zasadzi "miejski ogród przyszłości", w którym znajdą się leśne doły, stawy i struktury bambusowe dla ludzi i dzikiej przyrody.

Facebook, który zdobył złoty medal w 2019 roku w kategorii Space To Grow, dołączy do kategorii Show Garden w 2020 roku.

Zaprojektowany przez Joe Perkinsa (który zaprojektował również ogród na Facebooku w 2019 r.) i nazwany "Growing The Future", ogród będzie inspirowany brytyjskim krajobrazem i będzie zawierał łąkę oraz podkreślał sposób, w jaki drzewa mogą zwalczać zmiany klimatu i zwiększać bioróżnorodność.

Witamy w Yorkshire, którzy od dekady uczestniczą w pokazie, potwierdzili, że w 2020 roku nie wezmą w nim udziału.

The Artisan Gardens

Ogrody Artisan Gardens są mniejsze niż ogrody pokazowe przy Głównej Alei.

W zeszłym roku Złoty medal zdobył Green Switch Garden autorstwa Kazuyuki Ishihara, obiekt w japońskim stylu.

Kazuyuki Ishihara powróci w 2020 roku z ogrodem Zen, położonym u podnóża Japonii i skupiającym się na pomaganiu ogrodnikom łączyć się z prostszym sposobem życia i żyć świadomie.

Body Shop dołączy do RHS Chelsea Flower Show 2020 z botaniką Jennifer Hirsch projektującą The Lady Garden, która będzie świętować kobiecą formę. Wszystkie rośliny do ogrodu zostały pozyskane z lokalnych źródeł w celu zmniejszenia śladu węglowego.