Ogrodnictwo jest wspaniałym hobby, które można podjąć; wyprowadza Cię na zewnątrz, spalając kalorie i daje satysfakcjonujące rezultaty. Bez względu na to, czy chcesz wyhodować pyszne produkty, czy piękne kwiaty, te 9 porad i trików dla początkujących sprawi, że zaczniesz na właściwej stopie!

1. Uruchomienie Ogrodnictwa

Nie przejmuj się znalezieniem odpowiedniej działki na podwórku, po prostu otwórz ogródek kontenerowy gdziekolwiek chcesz. Ponadto w ten sposób można zapewnić, że gleba jest żyzna i łatwo zapobiegać chwastom! Jeśli ogród kontenerowy znajduje się w pobliżu tylnych drzwi lub okna, z którego często korzystasz, będziesz miał większe szanse na przejście przez nie w swoim ogrodzie. Zacznijmy od małego, a następnie przejdźmy do większego ogrodu.

2. Gleba stała i niezawodny drenaż

Upewnij się, że twój pojemnik ma dobrą glebę i drenaż, co oznacza dużą ilość kompostu! Jak mówi członek Hometalk The Black Thumb Gardener, "ogrodnik bez kompostu nie jest ogrodnikiem w ogóle". Kompostowanie jest łatwe, wystarczy oszczędzać odpady żywnościowe, zwłaszcza skorupki jajek, kawa i rdzenie jabłek! Tworzenie dobrego drenażu jest również bardzo łatwe do opanowania. Upewnij się, że w twoim ogrodzie pojemnika znajdują się otwory w dnie, a następnie wyłóż dno pojemnika warstwą kamieni.

3. Lokalizacja Lokalizacja Lokalizacja

Niektóre rośliny to rośliny cieniste, inne potrzebują słońca, a jeszcze więcej to rośliny częściowo cieniste lub słoneczne! Nie przeoczcie tej części opisu waszej rośliny! Hometalk member The Micro Gardener ma uniwersalne rozwiązanie: Umieść swój ogródek kontenerowy na kółkach lub wózku, abyś mógł go przesuwać w przypadku, gdy w wybranym miejscu nie ma tyle światła słonecznego, ile pierwotnie myślałeś.

4. Czas i rodzaj

Jeśli chcesz odnieść sukces w swoim ogrodzie, musisz posadzić odpowiedni rodzaj roślin, we właściwym czasie. Możesz sprawdzić obie te rzeczy na mapie strefy twardości roślin Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Kiedy potwierdzisz, że Twoje rośliny będą rosły w Twojej strefie, upewnij się, że posadzisz je o odpowiedniej porze roku! Należy również sprawdzić informacje o nasionach, prawdopodobnie będzie to wiosna lub lato.
Uzyskaj więcej wskazówek od SynLawn LA na temat Hometalk

5. Idealne rośliny dla początkujących

Niektóre rośliny są po prostu znane z tego, że są łatwiejsze w uprawie niż inne - posadź je! Do łatwych w uprawie produktów eksperci ogrodniczy Hometalk polecają pomidory, paprykę, cebulę, boćwinę, bazylię i fasolę krzewiastą. Kwiaty łatwe w uprawie i utrzymaniu to powojnik (a vine), słonecznik, dalia, naparstnica, róże, petunia i susan czarnookie. Wystarczy poprosić pracownika lokalnej szkółki roślin, aby skierował Cię do "odpornych" roślin.

6. Dobre nawadnianie

Upewnij się, że dajesz młodym roślinom dużo wody, ale zawsze unikaj moczenia liści rośliny! Mokre liście mogą łatwo doprowadzić do pleśni, zgnilizny i chorej rośliny! W miarę jak będą rosły wasze pędy, pamiętajcie, że ogólną zasadą jest dawanie roślinom jednego cala wody na tydzień. Jeśli będziecie trzymać ogród blisko domu, wyskakując na zewnątrz, aby dać roślinom trochę wody, nie będziecie mieli żadnego wysiłku. Uważajcie na żółte liście, które oznaczają zbyt dużo wody!

7. Idź organicznie, Naprawdę

Dokonuj ekologicznych wyborów z glebą, nawożenia, zwalczania szkodników, a nawet selekcji nasion. Kwiatostany produkujące rośliny smakują znacznie lepiej niż główne odmiany. Rośliny, które są nawożone lub poddane działaniu środków chemicznych mogą stać się słabe i podatne na choroby. Sprawdź 5 najlepszych metod organicznego zwalczania szkodników poprzez The Free Range Life on Hometalk.

8. Trim i Prune

Przycinanie drzew i przycinanie pozwala na większą cyrkulację powietrza i mniejszą ilość liści do rozsypywania wody (Nie mocz liści! Patrz #5!).
Zdobądź więcej wskazówek dotyczących przycinania z Old World Gardens na Hometalk.

9. Zacznijmy od początku.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej od najlepszych ogrodników? Aby osiągnąć większy sukces w uprawie, "zacznijcie" swoje sadzonki w środku! Prostym sposobem na to jest użycie starych rolek papieru toaletowego! Dowiedz się, jak zrobić własne z Burlap and Denim na Hometalk