Jak opanować projektowanie open-plan

Szukasz otwartego konceptu mieszkania? Przestronne, przestronne i wszechstronne, otwarte pomieszczenia mieszkalne są popularnym wyborem wzornictwa dla nowoczesnego domu, ale udany projekt wymaga starannego planowania. Dopełniliśmy najlepiej zachowane sekrety wzornictwa, aby pomóc Ci przekształcić duży, pusty pokój w ciepłe i przytulne centrum towarzyskie dla całej rodziny.

Przegroda ze szkłem

Przesuwane szklane drzwi lub panele to bardzo skuteczny sposób na podzielenie otwartej przestrzeni na mniejsze strefy, przy jednoczesnym zapewnieniu dużej ilości światła przepływającego przez cały obszar. W tym przypadku ściana działowa została w połowie oszklona panelami, aby oddzielić część mieszkalną od jadalni, bez poczucia przestrzeni jak w dwóch oddzielonych od siebie pomieszczeniach.

Szczelina w przestrzeni do jedzenia

Spraw, by meble były wielofunkcyjne. Smukły charakter tego stołu i stołków barowych w stylu bistro idealnie nadaje się do szybkiego posiłku, a także dobrze wykorzystuje przestrzeń, oddzielając kuchnię od salonu na niewielkiej powierzchni. Ten posiada dodatkowe półki do przechowywania zastawy stołowej z boku. Można ją łatwo przenieść na stronę pokoju, gdy potrzebna jest większa przestrzeń. ​

Zastosuj mocny akcentowy kolor

Jeśli Twoje pomieszczenie na planie otwartym ma neutralne tło, takie jak to, dodaj charakter i wybierz odcienie w ramach tej samej rodziny tonalnej w różnych teksturach. Aby zrównoważyć schemat, wybierz jeden lub dwa jasne odcienie i włącz je do różnych stref w przestrzeni otwartej. Tutaj, pasujące do siebie krzesła w jadalni, poduszki na sofy i sztuka ścienna sprawiają, że zabawny schemat kolorów teal i ochry jest gwiazdą tego pokoju.

Wybierz układ w kształcie litery L

Jeśli rozbudowujesz swój dom, burzysz lub zmieniasz położenie ścian, aby stworzyć zupełnie nową, otwartą przestrzeń, pomyśl o zrobieniu jej w kształcie litery L. Łatwiej jest rozbić pokój, jeśli nie jest to standardowy kształt kwadratu lub prostokąta. Pokój w kształcie litery L pozwoli Ci na stworzenie ukrytej przestrzeni do jedzenia lub siedzenia w rogu lub ten układ schludnie odprowadza kuchnię, jeśli jest taka potrzeba.

Dobra aranżacja mebli

Użyj mebli, aby wykorzystać małe przestrzenie na planie otwartym. Ten malutki dom miał kuchnię obszar oddzielony od salonu przez obrócenie jednej z dwóch kanap od niego. Teraz pokój ma przytulną i społeczną przestrzeń życiową skupioną wokół odsłoniętej ceglanej piersi komina i stylową lekką oprawę. Dzięki tej aranżacji, kuchnia staje się subtelnym elementem tła.

Zrób ze schodów gwiazdę.

Schody mogą stanowić ciekawy element architektoniczny w pomieszczeniach o otwartym planie. Ten przemysłowy salon o otwartym planie ma charakterystyczny przemysłowy klimat dzięki fabrycznym schodom żelaznym i odsłoniętym ceglanym ścianom. Szuflady aptekarskie i metalowy stolik do kawy łączą w sobie całość.

Spraw, by schody zniknęły

Na drugim końcu skali, jeśli wolisz, aby twoje schody wtapiały się w otwarte tło, pomaluj schody i balustradę na ten sam kolor, co ściany. Tutaj minimalistyczna klatka schodowa ma otwarte wzniesienia i zawieszoną na suficie balustradę, dzięki czemu wydaje się unosić w pomieszczeniu. Jest to stylowy i oszczędzający przestrzeń dodatek do tego współczesnego salonu na otwartym planie.

Dodaj zasłonę prywatności

Sprytny sposób na tworzenie tymczasowych ścian, zasłony są przystępne cenowo i bardzo łatwe w instalacji. Dodaje zasłony ścieżkę obszar pokój ty polubiłeś ekranować daleko i wieszać szyte na miarę zasłony lub voiles dostawać prawego podłogę sufitową długość. Jeżeli strefa jest w środku pokoju, wybiera dwustronny projekt, który wygląda dobrze z obu stron.

Stwórz spójne tło

Pomóż stworzyć przepływ na małej otwartej przestrzeni, upewniając się, że tło jest w przeważającej mierze tego samego koloru. Tutaj ściany, szafki kuchenne i meble są wariantami o tym samym tonie, dzięki czemu pomieszczenie jest przestronne i spójne. Tylko dwa krzesła konferencyjne i panel tapetowy dodają ładnego i subtelnego zainteresowania.