Zamień swoje śmieci w skarb

Czy twoja łazienka potrzebuje remontu? Nie szukaj dalej niż te fantastyczne projekty upcyklingu, w których możesz teraz utknąć. Łazienki to idealne miejsca do napinania twoich kreatywnych mięśni do majsterkowania - ponieważ są to zazwyczaj mniejsze pomieszczenia, które są rzadziej używane, są idealne do eksperymentowania. Dodatkowo, upcykling oznacza, że nie musisz wydawać dużo pieniędzy, więc możesz zmienić łazienkę bez względu na swój budżet. Zobacz nasz wybór najbardziej inspirujących pomysłów...

Zmień krzesło w stojak na ręczniki

Najlepsze pomysły na upcykling przyjmują normalną formę obiektu i zdają sobie sprawę, że ma on potencjał, aby pracować doskonale w zupełnie inny sposób. Ten genialny pomysł przerzucania krzesła do góry nogami zaznacza wszystkie te pudełka; tylne wsporniki stają się stojakiem na ręczniki, a siedzisko tworzy idealną półkę łazienkową. Jest to tak oczywiste, gdy się to widzi!

Odzyskaj drewno dla próżności

Jeśli masz umiejętności w zakresie obróbki drewna, dlaczego nie postawisz sobie wyzwania, aby z odzyskanego drewna zbudować łazienkową jednostkę próżności? Wspaniałą rzeczą w tym projekcie jest to, że możesz zbudować mebel dokładnie tak, aby pasował do każdej przestrzeni i dodać tyle szuflad i półek, ile chcesz.

Zawieś ramkę z roślinami wewnątrz pomieszczeń

Zapewnij swojej zieleni godną pozazdroszczenia pozycję z wiszącą ramą do uprawy, wykonaną z drabiny nachylonej do góry. Ten genialny pomysł firmy Instagrammer Abi wykorzystuje złote łańcuchy przymocowane do sufitu, aby trzymać doniczki z roślinami ciągnącymi się nad wanną, tworząc tropikalne wrażenie.

Personalizuj półki

Za pomocą żelu do fototransferowania - dostępnego w wielu marketach budowlanych, a na Amazonie - możesz dodać do drewnianych półek dowolny tekst lub zdjęcia. Możesz nawet zrobić półkę dla każdego członka rodziny z jego imieniem i nazwiskiem na poważnie zorganizowanej łazience.

Zrób swój własny kubełek do kąpieli

Jeśli uważasz, że twoje niezbędne rzeczy są zawsze poza zasięgiem podczas kąpieli, dlaczego nie zrobić własnej kuwety z deski drewnianej? Idealnie nadaje się do wyważenia wszystkiego, od książki po pachnącą świecę - a może nawet kieliszek wina. Błogość.

Lina w nowych uchwytach

Idealne dla żeglarskiej łazienki, te uchwyty na ręczniki i rolki toaletowe są wykonane z kawałków liny, przymocowane do ściany za pomocą metalowych okuć - idealny projekt DIY do wykorzystania starych materiałów, które masz dookoła.

Zamień się na deskę surfingową

Haki te są montowane na drewnianej desce surfingowej w stylu vintage, ale z pewnością można spróbować tego również ze starą deskorolką. Tutaj, ręcznie wycięty kęs rekina dodaje zabawnego wykończenia stylowemu designowi - idealny do łazienki z nadmorskim wystrojem.

Koło w umywalce

Stary rower może pełnić podwójną funkcję umywalki, wieszaka na ręczniki i wazonu. Stare rowery są łatwe do odebrania albo w Internecie albo w sklepie z antykami, ale może trzeba będzie oderwać od nich zaufanie i spryskać ponownie rower, zanim będzie wyglądał tak uroczo jak ten.

Wyobraźmy sobie kosze jako światła

Ten wspaniały pomysł jest tak prosty, jak i stylowy. Upcyclingowy geniusz z Genewy zamienił dwa kosze IKEA w bandę rattanowych wiszących lampek, aby stworzyć element nad jej łazienkową próżnością. Na jej wspaniałym blogu można zobaczyć pełny tutorial o tym, jak zrobić swój własny.

Dowiedz się także : Jak układać płytki wielkoformatowe? >>

Zawiąż zasłonę prysznicową

Masz dość nudnej, zwykłej, białej zasłony prysznicowej? Daj mu nowe życie z pracą w farbie domowej. Ty możesz próbować ombre efekt lub eksperymentować z różnymi technikami produkować nieskończoną liczbę kształtów i odcieni. Możesz również kupić jedną gotową zasłonę na Etsy.

Świerk w sprayu złotym

Malowanie sprayem akcesoriów łazienkowych w kolorze złotym to najprostszy, najtańszy sposób na to, aby Twoja przestrzeń wyglądała luksusowo i bogato. Wykończenie wygląda wspaniale na każdym elemencie, od luster po uchwyty na szczoteczki do zębów - więc zaszalej.

Zrób dozowniki do słoików Mason

Dlaczego nie użyć starych słoików z dżememem lub słoików Masona jako dozowników i tumblerów? Po prostu pomaluj je w swoich ulubionych matowych odcieniach, a następnie lekko postarzaj wykończenie papierem ściernym. To nie może być łatwiejsze - i jest to również bardzo przyjazne dla budżetu.