Nie ulega żadnej wątpliwości, iż w salonie fryzjerskim klient ma czuć się przede wszystkim komfortowo. Zmiana fryzury na nową lub też upięcie włosów na jakąś uroczystość, jest pewną formą relaksu. Fryzjer musi zatem zadbać o dobre samopoczucie klienta, zapewnić mu jak najlepszy efekt końcowy i sprawić, aby poczuł się on wygodnie, jak u siebie w domu. Efekt ten można osiągnąć kupując dobrze wyposażony fotel fryzjerski, spełniający wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Na jaki się zdecydować? Poniżej opisanych zostało dokładnie kilka rodzajów, spośród których każdy jest w stanie wybrać coś odpowiedniego do swojego salonu.

Fotele fryzjerskie z myjką

Bardzo interesującą opcją fotela fryzjerskiego, jest fotel z myjką. Taka rozbudowana myjnia to połączenie wygodnego fotela oraz umywalki, która znajduje się tuż za nim, w miejscu wezgłowia. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ klient ma możliwość siedzenia w komfortowej pozycji, podczas gdy myta jest głowa przed stylizacją włosów lub też jakąś koloryzacją. Oczywiście takie fotele są zdecydowanie droższe niż te, które nie posiadają takich dodatkowych udogodnień, ale są także zdecydowanie bardziej funkcjonalne i przydają się w każdym salonie fryzjerskim.

fotel fryzjerski z myjką

Fotele fryzjerskie z masażerem

Jeśli chcemy stawiać w swoim salonie na najwyższy poziom wygody wobec klientów, to dobrze jest rozważyć także zakup fotela z funkcją masażu. Taki masaż zazwyczaj można ustawić na kilka stopni intensywności i co ważne, dostępnych w opcji jest ich kilkanaście, a czasem nawet i kilkadziesiąt rodzajów. Bardzo często tego typu fotele posiadają także dodatkowe funkcje, jak przykładowo myjnię. Wówczas podczas mycia włosów klienta, można zapewnić mu również darmowy masaż. Takie fotele są stosunkowo drogie, ale łączą w sobie wiele przydatnych opcji. Wiele z nich posiada również regulowany podnóżek oraz oparcie, wszystko elektrycznie. Nie trzeba zatem mocować się z fotelem aby go opuścić i wygodnie umyć włosy klientowi, co oczywiście nie jest komfortowe ani dla samego fryzjera, ani dla klienta. Funkcja masażu na pewno sprawi, że klienci z większą ochotą przyjdą do nas po raz kolejny.

Fotele fryzjerskie z pompą hydrauliczną

Kupując fotel fryzjerski, dobrze jest pomyśleć także o opcji z pompą hydrauliczną. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli cenimy sobie swój własny komfort, w trakcie wykonywania pracy. Taki fotel posiada niezawodny siłownik hydrauliczny, dzięki któremu można dowolnie go regulować, przykładowo podnosząc lub też opuszczając. Klient w tym czasie nie musi nawet schodzić z fotela.

Taka opcja może okazać nam się przydatna wtedy, gdy naszym klientem jest dziecko. Małe dzieci obawiają się strzyżenia, zazwyczaj musi towarzyszyć im rodzic. Warto zatem zapewniać im komfort, aby mogły po prostu poczuć się lepiej. Warto pomyśleć także o zakupie fotela specjalnie dla dzieci, jeśli poniekąd chcemy specjalizować się w tego typu strzyżeniu. Wielu rodziców chętnie odwiedza salony, gdzie stoją specjalne stanowiska dla dzieci i chętnie powracają do takich miejsc.

Fotele fryzjerskie na kółkach

W salonie fryzjerskim wszystko powinno być wygodne w użytkowaniu. Dlatego też fryzjerzy posiadają zazwyczaj małe wózki, na których transportują sobie w różne części salony farby oraz inne kosmetyki, potrzebne do obsłużenia klienta. Jest to bez wątpienia wygodne, a sam fryzjer jest także bardziej mobilny. Co natomiast z fotelem fryzjerskim? Czy w tym wypadku również warto zainwestować w model, który posiada kółka? Bez wątpienia tak. Fotele bez kółek, w gruncie rzeczy są mało wygodne w trakcie codziennego użytkowania. By dokładnie posprzątać w salonie, konieczne jest odsuwanie fotela każdego dnia. Ponadto trzeba również liczyć się z tym, że czasem fotel trzeba lekko obrócić, aby wygodniej się pracowało. Dzięki temu fryzjer osiąga również znacznie lepsze efekty na głowie swojego klienta. Może się wydawać, że takie fotele są bardziej chwiejne i ich konstrukcja nie jest stabilna. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ kółka dobrze utrzymują fotel w ryzach i dodatkowo nadają mu funkcjonalności. Liczne modele nowoczesnych foteli fryzjerskich, można znaleźć w sklepach internetowych, jak chociażby kultowa: https://salonova.pl/fotele-fryzjerskie.