Z niedawnego badania przeprowadzonego wśród pracowników biurowych na całym świecie wynika, że około 70% specjalistów spędza co najmniej jeden dzień poza biurem.

Ta wysoka liczba nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że dzisiejsze najnowsze pokolenie pracowników uważa, że środowiska pracy w boksach 9-5 są przestarzałe. Dążąc do tego, aby młodzi pracownicy byli bardziej zadowoleni z pomysłu na pracę w tradycyjnym biurze, wiele firm zaczęło modernizować swoje pomieszczenia.

W miarę jak te wysiłki były prowadzone, monitorowaliśmy największe współczesne trendy w projektowaniu biur, które się pojawiły. Poniżej przedstawiamy krótką listę najważniejszych trendów, którą podzielimy się z Państwem właścicielami firm i ciekawymi pracownikami!

1. Duże okna

Właściciele firm nie chcą, aby ich pracownicy czuli się uwięzieni w swoim biurze. Czucie się uwięzionym zwiększa gniew, który zmniejsza wydajność i zwiększa szanse na to, że pracownik będzie szukał innych możliwości pracy.

Aby stworzyć bardziej "swobodne uczucie" w miejscach pracy, pracodawcy zwrócili się ku dużym oknom o wymiarach ścian. Te nowoczesne urządzenia pozwalają pracownikom czuć się zawsze tak, jakby byli o krok od tętniącej życiem społeczności i świeżego powietrza, które czeka na nich na zewnątrz.

2. Otwarte przestrzenie

Kiedyś każde biuro składało się z rzędów wysokich boksów. Chociaż kostki zapewniają pracownikom prywatność, niekoniecznie sprzyjają współpracy. Stwarzają też motyw wizualny, który krzyczy "wielka korporacja".

Starając się przełamać bariery między pracownikami i ponownie stworzyć bardziej swobodną atmosferę, firmy zaczynają rozkopywać kostki, a w niektórych przypadkach nawet ściany.

Współczesny nowoczesny projekt biura przedstawia szerokie plany pięter z biurkami do pracy, wygodnymi meblami i dużą ilością miejsca do wstawania i chodzenia, gdy pracownicy czują się, jakby zbyt długo siedzieli przy swoich biurkach.

3. Meble elastyczne/Współpracujące

Firma, która jest nastawiona na sukces, potrzebuje kreatywnej inspiracji i zdolności do komunikowania się ze sobą. Właściciele firm zaczynają zdawać sobie sprawę, że wybrane przez nich meble i ich aranżacja mogą mieć duży wpływ na oba te cele.

W związku z tym dzisiejsze firmy opowiadają się za tym, aby pracownicy przenosili meble tak, aby jak najlepiej odpowiadały ich wygodzie i twórczemu przepływowi. Firmy intensywniej inwestują również w takie przedmioty, jak wygięte kanapy, które pozwalają osobom siedzącym patrzeć na siebie nawzajem.

4. Otwarte sale konferencyjne

Od zbyt dawna sale konferencyjne służą jako plac zabaw dla menedżerów i wyższych sfer. Ta przestarzała aranżacja bagatelizuje potrzebę nadrabiania przez pracowników na poziomie koordynatora prywatnych kontaktów z członkami zespołu i może hamować ich zdolność do występowania w roli liderów.

W związku z tym nowoczesne wzornictwo biurowe wykorzystuje technologię (o której za chwilę porozmawiamy więcej), aby umożliwić pracownikom na wszystkich poziomach rezerwację sal konferencyjnych, kiedy tylko ich potrzebują.

5. Integracje technologiczne

Biuro, z którego młodzi ludzie chcą pracować, to biuro usiane technologią.

Rozmawiamy o salach konferencyjnych, w których znajdują się duże ekrany zdolne do przyjmowania screencastów, dostępu do wszystkich plików i aplikacji w chmurze oraz gustowna realizacja rozpoznawania głosu, która usprawnia wszystko, od otrzymania filiżanki kawy po tworzenie przypomnień.

6. Swobodne biurka lub brak biurek

Ludzie od przedszkola mają do czynienia z przydzielaniem biurka. Ostatnią rzeczą, jaką chcą mieć po ukończeniu studiów, jest dokładne określenie miejsca, z którego będą musieli pracować przez ewentualne kolejne 40 lat swojej kariery.

Dlatego też biura rezygnują z przydzielonych im miejsc siedzących na rzecz gorących biurek i braku biurek.

Swobodne biurka oznaczają pierwsze miejsce, pierwsze miejsce do siedzenia w jednym z wielu biurek, które są rozmieszczone w biurze. Żadne biurko nie jest wtedy, gdy jest wystarczająco dużo sof, leżaków i innych form alternatywnego siedzenia, aby pracownicy mogli całkowicie zrezygnować z pracy przy biurku.

7. Strefa ciszy

Jedną z głównych wad dużych, otwartych i współpracujących powierzchni biurowych jest to, że gadanie jest na wagę złota. Może to stanowić duży problem dla członków Twojego zespołu, którzy potrzebują cichego miejsca, aby przetrwać ciężki dzień pracy.

Wprowadza się strefy ciszy jako sposób na to, aby biura mogły cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów.

Możesz mieć duże ambicje w zakresie cichej przestrzeni, tworząc dużą bibliotekę w biurze. Możesz również zmniejszyć swoją przestrzeń, wyznaczając po prostu różne pomieszczenia w biurze jako "strefy bez rozmów".

8. Obszary dekompresji

Burn-out jest największym wrogiem kreatywności. Po drugie, gdy pracownik czuje, że jego mózg wbija mu się w czaszkę, zamiast sprawiać, że czuje, że powinien się przepchnąć, nowoczesne biuro oferuje mu możliwość zaczerpnięcia oddechu w obszarze dekompresji.

Obszary dekompresji to pomieszczenia rekreacyjne. Umożliwiają one pracownikom spędzenie kilku minut na grze w ping-ponga lub wykonywaniu podobnych czynności.

Niektóre przedsiębiorstwa obawiają się, że obszary dekompresji mogą prowadzić do nadużyć czasowych. Organizacje, które stosują ten nowoczesny zszywkę w projektowaniu biur, przekonują się, że wzrost wydajności i szczęścia ich zespołu przeważa nad stratami.

9. Biura Cyfrowe

Najbardziej nowoczesną innowacją biurową jest to, że w ogóle nie ma biura. Coraz więcej zespołów decyduje się na współpracę z dostawcami biur wirtualnych, takimi jak Hoxton Mix, aby utrzymać adres biznesowy. Następnie korzystają z takich narzędzi jak Slack, aby współpracować i pracować w 100% online.

Praca w trybie cyfrowym może zaoszczędzić Twojej firmie ogromnych kosztów wynajmu biura. Jeśli jednak Twój zespół nie jest gotowy do pracy w sieci, a Twoje przejście na biuro cyfrowe jest zbyt wczesne, może to skończyć się kosztem produkcji pracy.

Więcej na https://dobreserwisy.pl/